IPL Filtreler

Renk filtreleri, seçilen ışık dalga boylarının geçmesini ve istenmeyen ışık dalga boylarının tutulmasını sağlar. Bir elek düşünün; değişik ışık dalga boylarını da elekten geçen küçük tanecikler olarak kabul edin. Deliklerden daha büyük olan taneler eleğin üstünde kalır, eleğin deliklerinden daha küçük olan taneler de alt geçerler. İşte IPL cihazlarının renk filtreleri bu elek gibi işlev görür.

Renk filtreleri, istenilen ışık dalga boylarının geçmesini ve istenilmeyen ışık dalga boylarının tutulmasını sağlarlar. Kullanılan bu filtreler genellikle kırmızı renk ve tonlarıdır.

Yukarıda bahsedilmiş olduğu gibi, kırmızı ışığın dalga boyları, cildimizin altında diğer görünen dalga boylarına göre daha derine gidebilme yeteneğini taşır. Ayrıca hemoglobin tarafından emilmediği için damarlara zarar vermez.

IPL Filtre 430 nm
IPL Filtre 530 nm
IPL Filtre 560 nm
IPL Filtre 580 nm
IPL Filtre 640 nm
IPL Filtre 690 nm
AIPL cihazlarının lambalarında, esas olarak görünen ışık dalga boyları ile az miktarda da UV dediğimiz zararlı ışık dalga boyları mevcuttur. Gerekli filtrelerle UV dalgaları ile mavi, sarı ve yeşil ışık engellenir. Böylece yalnızca kırmızı ışık dışarı çıkar.
BÇok yüksek miktardaki kırmızı ışık ciltten geçtiğinde, cilt ve cilt altı hafifçe ısınır; siyah olan kıl ve kökleri ise çok ısınır ve yanar. Yeterli güç ve miktardaki kırmızı ışık cilt altına gönderilir, öte yandan cilt yüzeyi soğutulursa, deri hiç bir zarar görmez ama kıl kökleri bir daha çıkmamak üzere yok olur.

Ipl Filtreler Farklı Tedavi Yöntemleri (Leke, Akne, Cilt Bakımı) İçin Kullanılan Medikal Parçalardır.
Clean Lazer Estetik
Medikal